Vijesti iz knjižnice

Njemački kroz igru u školskoj knjižnici

29. listopada u školskoj knjižnici na radionici U ritmu čitanja sudjelovali su učenici 3.ab razreda, polaznici Izvannastavne aktivnosti Njemački kroz igru koju vodi učiteljica Nataša Sušanj.

Rezultat vrlo vesele radionice su Dominopričalice pomoću kojih će učenici igrajući se domina u školskoj knjižnici sami smišljati svoje priče.

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 1. 11. 2019.

Vijesti iz knjižnice

TULUM S(L)OVA

U školskoj knjižnici OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, 25. listopada 2013. godine u 19 sati započeo je treći Tulum s(l)ova čiji cilj je utjecati na jačanje pozitivnog stava učenika prema čitanju.

Na Tulumu s(l)ova prisustvovali su učenici 7. i 8. razreda podijeljeni u interesne grupe: Medijska grupa – 11 učenika i voditeljica Katarina Franjo, prof., Novinarska grupa - 4 učenice i voditeljica Danijela Sunara Jozek,prof.  te 5 učenika u grupi profesorice Ksenije Janković Vusić.

Tulumu s(l)ova pridružili su se i brojni gosti: 5 učenica OŠ Molve i njihova voditeljica Marija Halaček, prof. mentorica, zatim članovi rock benda Začarani planet – 5 učenika iz OŠ Ferdinandovac (i njihova pedagoginja Ena Sulimanec, prof.) i 1 učenik iz OŠ Ivan Lacković Croata, Kalinovac te njihova voditeljica Dijana Habijanec. Iz OŠ Đurđevac s krasnoslovom KRUH pridružio nam se i naš bivši učenik Posebnog programa Marijan Grahovec sa svojom voditeljicom Nikolinom Bezić.

Gost predavač bio nam je nastavnik informatike Drako Herbai koji nas je upoznao s tabletima i mogučnošću e-čitanja u školskoj knjižnici.

Posebna gošća bila je mlada pjesnička nada Katarina Janči čije smo stihove iz zbirke Vidla sem na svoje joči, čitali u prvom dijelu ceremonijalnog čitanja.

Medijska grupa sve je zabilježiva fotoaparatom i videokamerom zbog čega smo im uistinu zahvalni.

Tlum s(l)ova započeo je kratkim upoznavanjem svih sudionika i donošenjem pravila ponašanja koje smo zapisali na ploču.

Ravnateljica Marica Cik Adaković krasnoslovljenjem stihova Miroslava Krleže svečano je započela Tulum s(l)ova.

Nakon prvog dijela ceremonijalnog čitanja i uvođenja nastavnika informatike u svijet tableta i e-čitanja svaka skupina dobila je tablet sa zadatom da se logiraju na CARnetove stranice, pronađu e-lektire, odaberu jednu i kao potvrdu izvršenog zadatka pročitaju prvu stranicu.

Nakon upoznavanja Katarine Janči i čitanja njezinih prekrasnih stihova, a uoči njezinog rođendana, rođendana njezine mentorice Marije Halaček i pedagoginje Ene Sulimanec, u pauzi smo se svi počastili pizzom i velikom tortom u znaku Tuluma s(l)ova.

Prije početka drugog dijela noćnog čitateljskog susreta skaypali smo s učenicima Tulumašima iz OŠ Braća Radić Botinec, nakon čega je nastupio rock bend Začarani planet s voditeljicom Dijanom Habijanec.

Članovi benda otkrili su nam da vole stihove Dobriše Cesarića i Dragutina Tadijanovića te neke i podijelili s nama.

Naš Marijan Grahovec razveselio nas je krasnosloveći pjesmu KRUH, a nakon njega gledali smo dva filma koje je i ove godine pripremila vrlo aktivna Medijska grupa s voditeljicom Katarinom Franjo, prof.

Za kraj kratko smo prošli umnom mapom ČITANJE POVEZUJE koje prikazuje školsku knjižnicu OŠ prof. Franje Viktora Šignjara kroz njezine najglavnije projekte koji povezuju i male i velike, učenike i učitelje, djecu i roditelje, Školu  i lokalnu zajednicu!

Koristeći tablete i web 2.0 alat Lino it sudionici Tuluma s(l)ova izrazili u svoje dojmove i doživljaje!

Točno u 22 sata Začarani planet priveo je kraju noćni čitateljski susret pjesmom Rock and roll na Dravi.

« Svibanj 2024 »