Sudjelovanje na međuopćinskoj razini smotre LiDraNo 2024.

Međuopćinska smotra LiDraNo 2024. održana je u utorak, 6. veljače 2024., u organizaciji Osnovne škole „Prof. Blaž Mađer“ Novigrad Podravski.

Učenici naše škole predstavili su se u sva tri izričaja: scenskom, literarnom i novinarskom.

Lara Brcković, 8. c kazivala je pjesmu Harryja Chapina Cvijeće je crveno, Petar Janković, 8. c krasnoslovio je pjesmu Dragutina Feletara Risati bi štel, a u skupnom nastupu dramsko-scenskom igrom pod naslovom Priča o nesretnom mačku koju je napisala Đurđica Krčmar Zalar prema priči Figaro, mačak koji je hrkao Jean-Baptistea Baroniana predstavljali su nas učenici: Lara Brcković, Petar Janković, Emina Račan, Karla Posavec, Karlo Posavec, Klara Posavec i Marija Zalar. Mentorica im je učiteljica Katarina Franjo.

U novinarskom izričaju predstavljala nas je učenica 8. b razreda Cindy Bingula reportažom pod naslovom Područna škola Šemovci – mala škola u kojoj vlada strpljivost i međusobno pomaganje, dok je učenica Lana Modrić, 7. b napisala dnevnički literarni tekst pod naslovom Afrički diptih.

Mentorica učenicama Lani i Cindy je učiteljica Danijela Sunara-Jozek.

Na županijsku razinu plasirale su se učenice Lara Brcković Cindy Bingula.

Danijela Sunara-Jozek, prof.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 8. 2. 2024.