Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje i Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata

U petak 17. studenog obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje te Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata. Zahvalili smo i odali počast braniteljima koji su sudjelovali u obrani naše domovine, prisjetili se onih koji su dali svoj život ili bili ranjeni u obrani grada Vukovara i Škabrnje te suosjećali s civilima koji su morali bježati iz svoga doma.

Obilježavanje je započelo hrvatskom himnom te obraćanjem učiteljice Povijesti Ivane Dautanec učenicima od 5. do 8.razreda naše škole. Članovi dodatne nastave iz Povijesti Jakov Pisačić, Marko Mičurin, Ivan Bortulić, Magdalena Sinjeri te Lana Modrić upoznali su učenike o važnosti bitke za Vukovar te stradanjima civila u Škabrnji. Učenici su dobili kratak uvid u povijesnu važnost Vukovara u obrani naše domovine te događajima u Škabrnji te ratne 1991. godine.

Kako bi detaljnije upoznali učenike o događanjima u Vukovaru i Škabrnji, učenici dodatne nastave iz Povijesti izradili su pano s popratnim slikovnim materijalom u učionici Povijesti koji će poslužiti učenicima u stjecanju novih znanja o spomenutim događajima. Učenici 7. i 8. razreda crtali su Vukovarski vodotoranj na satu Likovne kulture pod mentorstvom učitelja Josipa Kovačića. Učitelj Josip je također motivirao učenike Likovne grupe na izradu modela Vukovarskog vodotornja od stiropora koji smo zajedno s učeničkim radovima izložili u predvorju naše škole.

Zapalili smo lampaše i svijeće za sve Vukovarce i Škabrnjane te sve branitelje i prisjetili se njihove velike žrtve.

Ivana Dautanec, prof.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 17. 11. 2023.