Virovke na obilježavanju Dana Europe u prijateljskoj školi u Dugom Selu

Predstavnice povijesno-geografske grupe Dora Kolaric, Petra Cik, Lea Hrženjak i Martina Tišljar s voditeljicom Ivanom Dautanec, prof. te podupirateljskom pratnjom knjižničarke Đurđice Krčmar Zalar, prof. i ravnateljice Marice Cik Adaković, prof. sudjelovale su 9. svibnja u svečanom obilježavanju Dana Europe  u prijateljskoj Osnovnoj školi „Ivan Benković“ u Dugom Selu.

Sama svečanost je upriličena u prekrasnoj školskoj knjižnici, a sudjelovali su i učenici okolnih škola. Dobrodošlicu je zaželio ravnatelj OŠ „Ivan Benković“ Branko Goleš i gradonačelnik grada Dugog Sela Stipe Velić. U prigodnom programu učenici su pripremili stihove Ivana Gundućića, Vladimira Nazora i Vesne Parun, a za kraj su učenici članovi KUDa Preporod iz Dugog sela izveli veselu glazbenu točku.

Nakon izvrsnog predavanja vlč.Slavka Kresonje o Svetom Martinu Europljaninu, virovske učenice predstavile su svoj projekt  Ostal bom tu zanavek? kojim će 21. svibnja 2016. nastupiti na Državnoj smotri projekata Građanskog odgoja i obrazovanja u Gornjogradskoj gimnaziji u Zagrebu.

Učenice Dora Pavlić i Nikola Barilić pripremile su zanimljivo izlaganje Prirodna baština Hrvatske, a program je završio praktičnim radom u dvije radionice.

Sam prijateljski susret ovih dviju škola obogaćen je i zanimljivom idejom ravnatelja Branka Goleša o razmjeni učenica tako da su Virovke Lea Hrženjak i Martina Tišljar ostale do srijede u gostima kod obitelji učenica Dore Pavlić i Nikole Barilić koje će s njima doći u Virje i biti virovske učenice do petka,13. svibnja.

objavio: Đurđica Krčmar   datum: 10. 5. 2016.

« Svibanj 2017 »