Kajkavski etnografski kviz 2015.

I ove godine, 4. studenoga, u našoj školi pripedili smo tradicionalni 23. Kajkavski etnografski kviz. Započeo je u 10 sati u Glazbenoj dvorani naše škole s velikim nestrpljenjem svih natjecatelja i njihovih voditelja. U kvizu su sudjelovali učenici iz OŠ Ivan Lacković Croata, Kalinovac, OŠ Gola, OŠ Kloštar Podravski, OŠ Ferdinandovac, OŠ Molve i OŠ prof. F. V. Šignjara, Virje. Cilj kviza, kao i svake godine, je očuvanje i njegovanje zavičajne kajkavštine i tradicije. U ispitnom povjerenstvu bili su Davorin Hećimović, Maja Priher, Vesna Peršić Kovač, Irena Tišljar i Mario Jembrih. Bili smo počašćeni i dolaskom našega načelnika Mirka Peroka, pročelnice Upravnoga odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine KKŽ-a Branke Cuki, predsjednice DND-a Martine Molnar i ravnateljica Dječjih vrtića Potočić iz Koprivničkih Bregi, Bregunica iz Novoga Virja i Zrno iz Virja, Snježane Tišljarić, Željke Hrženjak i Maje Šobak. Natjecatelji kviza uspješno su se pripremili za natjecanje odgovarajući na postavljene pitalice, igrajući igre ili pak prezentirajući pripremljene projekte na ovogodišnje teme Bakin vrčak i Ni med cvetjem ni pravice. Učenici OŠ Molve bili su najuspješniji te su dobili prvu nagradu - sedmodnevni odmor u Selcu u okviru odmarališta DND - a Virje. Drugo mjesto osvojila je naša škola, a treće mjesto OŠ Ferdinandovac. Nagrade za drugo i treće mjesto pripremila je obitelj Cepetić.

Autorice ovogodišnjega kviza su Đurđica Krčmar Zalar i Silvana Bebek.

Svim natjecateljima i njihovim voditeljima čestitamo na uloženom trudu i sudjelovanju i vidimo se i dogodine na istom mjestu!

Fotogaleriju Đure Grčića možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 4. 11. 2015.