Nastavak profesionalne orijentacije za naše osmaše

U našoj je školi dana 15. veljače održana još jedna aktivnost u sklopu profesionalne orijentacije u kojoj se učenicima osmih razreda predstavljaju škole, mogućnosti i uvjeti upisa te moguća buduća zanimanja. Ovaj put predstavljeno im je zanimanje policajac.

Osmaši su od zaposlenika Policijske uprave koprivničko-križevačke Maje Gregurović i Alena Tarlea čuli mnogo zanimljivih podataka o policijskom zanimanju, uvjetima upisa, pogodnostima školovanja te širini poslova koja se nude u tom zanimanju. Saznali su da postoji nekoliko grana unutar samog policijskog posla, odnosno različiti poslovi (od uredskih poslova do dinamičnih koji se obavljaju na terenu) te da postoji mogućnost neprestanog napredovanja i prelaženja iz jednog policijskog sektora u drugi. U kratkom videu mogli su vidjeti kako izgleda jedan uobičajeni dan u policijskoj školi.

Vjerujemo da je predstavljanje ovoga zanimanja našim osmašima bilo zanimljivo i poučno.

Danijela Sunara-Jozek

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 16. 2. 2024.