Obilježen Svjetski dan srca

Članovi Medijske grupe s voditeljicom Katarinom Franjo, prof. i voditeljicom Novinarsko-literarne grupe Danijelom Sunara-Jozek, prof. u srijedu 27. rujna 2023. po prvi su put obilježili Svjetski dan srca. Organizirali su radionicu na kojoj im se pridružila Marija Tomić, majka našeg bivšeg učenika Petra Sočeca koja je potaknula učenike da razmišljaju o svojem zdravlju još dok su mali jer zdravlje je najveće bogatstvo koje imamo. Učenici su čitali priču Nade Mihoković-Kumrić Zaljubili se u rujnu, izdvojili su knjige koje su motivski vezane uz ljubav i srce.

Posebno zanimljiv bio im je razgovor o darivanju organa o kojem su više govorile učenica Lea Špoljar koja je pisala reportažu o darivanju organa (objavljena u prošlogodišnjem Malom Virovcu) te njezina mentorica učiteljica Danijela Sunara-Jozek.

Svjetska kardiološka federacija 2000. godine utemeljila je obilježavanje Svjetskoga dana srca u cilju informiranja i podizanja svijesti ljudi širom svijeta o kardiovaskularnim bolestima kao vodećim uzrocima bolesti i smrtnosti. Kardiovaskularne bolesti su skupina bolesti koje zahvaćaju srce i/ili krvne žile.

Podrška u cijeloj organizaciji bila je ravnateljica Marica Cik Adaković i naši vrijedni kuhari koji su pripremili okrepu za sve sudionike.

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 29. 9. 2023.