Suradnja učiteljica i učenika povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje

Koliko smo dobar kolektiv i koliko imamo vrijedne učenike, pokazali smo proteklih tjedana kada smo se pripremali za obilježavanje Dana planeta Zemlje. Dan planeta Zemlje se međunarodno obilježava 22. travnja.

U suradnji su sudjelovale učiteljice Sonja Kalanj s učenicima GeoGeek grupe te učiteljica Željka Kišić s učenicima Prirodoslovcima. Tehnikom kaširanja novinskog papira učenici su izradili dva modela Zemlje koji simbolično prikazuju kakvu Zemlju želimo i Zemlju kakva nastaje, djelomično zbog čovjekovih postupaka.

Dan planeta Zemlje

Suradnji su se pridružile i učiteljice razredne nastave. Učenici 3. b razreda koji sudjeluju u radu Likovne grupe učiteljice Lidije Šiptar izradili su radove kojima prikazuju planetu Zemlju, dok su učenici 1. b razreda pod vodstvom učiteljice Mirjane Gašparić na satu Likovne kulture izradili radove na temu zaštite prirode.
Učiteljica Ivanka Seleš nam se priključila te iz svoje bogate riznice učeničkih radova ustupila ekološke poruke koje su nekada pisali učenici njezinog 3. razreda, današnji osmaši. Na taj način nam je pokazala da osim očuvanja prirode trebamo razmišljati i o očuvanju baštine te uspomena koje imamo iz školskih i učiteljskih dana.
Posebno zahvaljujemo učitelju Josipu Kovačiću koji nam je ustupio te iskombinirao boje koje su učenici koristili u bojanju modela planeta.

Svi radovi su postavljeni u hodniku škole te će ga ukrašavati ovaj tjedan.
Kako je sve izgledalo, pogledajte u videu koji je izradila učenica 5. b razreda Ela Lončar.

Željka Kišić, prof.

objavio: Darko Herbai   datum: 24. 4. 2023.