Jednodnevni izlet u Zagreb

U petak, 17. svibnja 2019. godine, učenici 3.a i 3.b razreda bili su na jednodnevnom izletu u Zagrebu, u pratnji učiteljica Sanjice Kovač i Lidije Šiptar.

Nakon polaska s parkirališta naše škole u 7:30 sati, slijedila je ugodna vožnja autobusom do Zagreba. Naše prvo odredište je bio Tehnički muzej u kojem su učenici mogli razgledati stara vozila (motore, automobile, avione…), vatrogasnu opremu i  vozila. Posebno nas se dojmilo zvjezdano nebo u Planetariju. Prošetali smo i starim rudnikom koji je dočarao atmosferu rada rudara u rudnicima. Pomalo smo osjećali i strah.

Slijedila je kratka pauza za ručak, a potom razgledavanje grada u društvu turističke pratiteljice i upoznavanje kulturno–povijesnih spomenika koje smo do sada gledali samo na fotografijama. Uzbudljiva je bila vožnja uspinjačom do Gornjeg grada gdje smo vidjeli kulu Lotrščak, crkvu sv. Marka, Hrvatski sabor, Kamenita vrata, zagrebačku katedralu. Kratko smo se zadržali na Trgu bana Josipa Jelačića i u tunelu Grič. Šećer na kraju dana je bio posjet Zoološkom vrtu. Svi smo bili oduševljeni životinjama. Vrijeme nas je „poslužilo“, tako da smo uživali u pravom proljetnom ugođaju u parku Maksimir. Puni dojmova, novih znanja i pomalo umorni, vratili smo se navečer u naše Virje.

Sretno je završio još jedan naš zajednički izlet.

Lidija Šiptar, dipl. učiteljica savjetnica

Više slika pod opširnije

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 22. 5. 2019.