Predstavnici Društva "Naša djeca" Virje u Hrvatskom saboru

18. svibnja 2016. Ana Drljanovčan i Pavao Turčić, Forumaši Društva Naša djeca Virje zajedno su sa svojom voditeljicom učiteljicom Natašom Sušanj i predsjednicom Društva Naša djeca Virje Martinom Molnar gostovali u Hrvatskom saboru. Naime, sudjelovali su na 11. Susretu Dječjih foruma sa saborskim zastupnicima. Organizator susreta bio je Odbor za obitelj, mlade i sport, a ove se godine održao pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskoga sabora Željka Reinera. Susretu su, uz akademika Željka Reinera, bili nazočni i predsjednik Odbora za obitelj, mlade i sport Ivan Vrdoljak te pravobraniteljica za djecu Ivana Milas Klarić te brojni zastupnici. Zajedno s još 13 Dječjih foruma iz cijele Hrvatske virovski su Forumaši imali priliku saborske zastupnike upoznati s problemima u svojoj lokalnoj zajednici.Tema s kojom su se predstavili bila je Smanjite nezaposlenost i zadržite naše obitelji u Hrvatskoj!

Na kraju izlaganja svoje osvrte na dječja izlaganja dali su zamjenik ministrice socijalne politike i mladih Ante Babić, zastupnice i zastupnici Margareta Mađerić, Gordana Rusak, Giovanni Sponza i Blaženko Boban te pravobraniteljica za djecu Ivana Milas Klarić. Složili su se da su djeca vrlo hrabro iznijela svoja argumentirana mišljenja te uputila važne poruke svima koji odlučuju o budućnosti Hrvatske. Predloženo je da se sljedeći susret Dječjih foruma sa zastupnicima održi u Velikoj vijećnici Hrvatskoga sabora kako bi svi zastupnici imali prigodu čuti njihova razmišljanja.

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2016.

« Svibanj 2017 »