Vijesti iz knjižnice

Književna večer ususret Mjesecu hrvatske knjige u Novigradu Podravskom

Školska knjižničarka je u petak, 12. listopada 2018. godine sudjelovala na Književnoj večeri ususret Mjesecu hrvatske knjige u organizaciji članova Književno-medijskoga kutka KUD-a Ivan vitez Trnski  u Novigradu Podravskom.

Književno-medijski kutak KUD-a Ivan vitez Trnski s voditeljicom profesoricom  Katarinom Franjo tom prigodom  ugostio je poznatu hrvatsku književnicu, Novogračicu, Nadu Mihoković-Kumrić, zavičajne autore Mariju Rumek-Macu, Idu Žganec, Miru Kovača i Stjepana Pepija Plantaka.

U nastavku donosimo tekst vijesti voditeljice Katarine Franjo, prof.:

„Autori su predstavili svoje stvaralaštvo, a ujedno je to bila prilika za predstavljanje i novih Nadinih knjiga, I onda se ponovno zaljubila i Čitateljsko oko,  koje je uz autoricu predstavila voditeljica Kutka Katarina Franjo. U drugom dijelu večeri, motivirani knjigom Čitateljsko oko, razgovarali su o kobnim posljedicama nečitanja, čitanju kao potrebi, manama i prednostima e-knjige, položaju čitanja i knjižnica danas, položaju zavičajne književnosti, zanimanju čitatelja i nakladnika za poeziju. Školska knjižničarka Đurđica Krčmar Zalar, prof. progovorila je o projektima koje učitelji i knjižničari provode kako bi učenike potaknuli na čitanje. Ujedno su povezali i prisjetile se odnosa prema knjizi nekada u Novigradu Podravskom. Već dobro poznato pitanje, Rađa li se čitatelj ili se čitateljem postaje, ostavili su nakon razgovora i dalje otvorenim, vjerujući kako vlastitim radom, barem djelomično, mogu usmjeravati mlade ljude prema knjizi kao mogućem izboru.“

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 15. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »