U srijedu 16.03.2016. u PRO Šemovci održan je Dan otvorenih učionica. Tema Dana bila je : Volim i mislim zeleno, živim i stvaram zelenije, a naziv naše radionice Papir recikliraj, košaricu biraj! Na početku radionice učiteljica je pozdravila učenike, njihove roditelje i goste - članove Udruge "A je to" Art iz Đurđevca, gosp. Dragu Imbrišića i gđu Željku Lovašin Fišer. Voditelji su zajedno s roditeljima izrađivali košarice od papira, a učenici su sa svojom učiteljicom gledali crtani film Kako pravilno reciklirati, čitali i razgovarali o priči Nije smeće sve za vreće, potom su izrađivali svoje spremnike kako bi u njih mogli staviti otpad i prigodni plakat. Prisutnima smo otpjevali pjesmu Lijepa naša Hrvatska koja nam je bila uvod u sadnju maćuhica u školskom cvjetnjaku. Cilj druženja bio je upoznati nove pojmove: recikliranje, zašto je važno odvajati otpad, te praktično vidjeti kako se može iskoristiti stari papir za dobivanje novog predmeta koji smo i ostvarili. Kakav je bio ugođaj možete vidjeti na fotografijama.