Donacija za životinje na Grginom konaku

Učenici naše škole prošlog su tjedna krenuli s volonterskom akcijom Pomozimo životinjama na Grginom konaku. Grgin konak nalazi se nedaleko Virja i mjesto je koje okuplja tristotinjak različitih životinja. Vlasnik Hrvoje Gregurić osnovao je i udrugu Grgina arka kako bi pomogao životinjama koje nema tko uzeti, on ih je naime, sve udomio. S ovom će volonterskom akcijom učenici nastaviti tijekom cijele nastavne godine. Trenutno je najpotrebnija suha i mokra hrana za mačke, no sve što skupimo, dobro će doći ostalim životinjama.

Golubovi, purice, guske, fazani, biserke, papiga, vrane, mačke, emui, koze, poni, magarci, mufloni, ovce, svinje samo su neke od životinja koje Grga ima na svome ranču.

Stoga, dragi učenici i roditelji, imate li kukuruza, pšenice, mrkve i ostalog što može „proći“ kao hrana spomenutim životinjama, toplo se preporučamo. Učiteljica Nataša je u nedjelju  Grgi uručila donaciju učenika naše škole na kojoj Grga puno zahvaljuje.

Hvala učenicima i njihovim roditeljima na sakupljenoj hrani u „prvom krugu“, a nadamo se da će takav odaziv biti i nadalje. Volite životinje i budite dobri prema njima!

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 16. 11. 2020.

« Ožujak 2024 »