5. BAL MALE LIGE PROTIV RAKA KKŽ-a 2014.

Već nekoliko godina u veljači obilježavamo  Međunarodni dan djece oboljele od malignih bolesti, a ove smo godine  odlučili  prirediti  5. BAL MALE LIGE 9. svibnja.

Cilj ove aktivnosti je suočiti se s pojavom te opake bolesti kao i edukacija djece i odraslih, ali i senzibilizacija za taj sve prisutniji problem kao i razvijanje empatije. Bal Male lige  priređujemo već petu godinu zaredom i osim već rečenih ciljeva nastojimo prikupiti i materijalna sredstva. Ovogodišnje druženje posvetili smo našoj učenici Maji Balog, 1.b koja se hrabro bori s tom opakom bolešću te našemu prijatelju i podupiratelju Lige Ivanu Dragici i njegovoj obitelji, koji je nažalost izgubio bitku.

Dr. Marija Sačer, predsjednica Lige protiv raka naše županije,  mr.sc. Dražen Podravec,  osnivač Male lige i naši školski volonteri nositelji smo aktivnosti organizacije Bala. Zabava je to zatvorenoga tipa za koju predsjednici društava i udruga s područja naše općine zakupljuju stolove za svoje članstvo pa smo lako popunili cijelu salu Društvenoga doma u Virju. Potvrdili smo i s ponosom ističemo naše virovsko zajedništvo i suradništvo!

Ganutljivo je koliko su zapravo ljudi već senzibilizirani i žele pomoći – jer koga god smo nešto prosili – svi su se rado odazvali pa hvala svima: djelatnicima Općine Virje i načelniku Mirku Peroku, donačelniku Davoru Čižmešinkinu,  županu Darku Korenu i dožupanu Ivanu Palu, Draženu Podravcu, Dragutinu Šklebaru, Marijanu Careku,  Željku Ljubiću,  Draženu Đuriševiću i Boži Đurinčiću, Mirku Lukiću,  Vladimiru Tišljaru, Družbi Braće hrvatskoga zmaja, Hrvatskom pjevačkom društvu Ferdo Rusan, KUD-u Zvirišće, Šemovci,Udruzi žena Miholjanec, Udruzi žena Šemovci,  Udruzi žena  Rakitnica, Udruzi žena Virje,Udruzi vinogradara, voćara i pčelara Virje, Lovačkoj udruzi Virje , DVD- u Virje, Virovskoj Glumišnoj družini, Udruzi Veliko srce malom srcu, Virovskoj podružnici Hrvatskog društva za osteoporozu, Društvu Naša djeca  Virje, Udruzi umirovljenika Virje, Udruzi Virovski konjanici, Dječjem vrtiću Zrno Virje, Glazbenom sastavu Zlatne strune, Cvjećarnici Mimoza, Sanji Grčić,  Pavi Begoviću, Ivici Pršinoviću, Zvomimiru Ištvanu, Mirku Adakoviću, Mirici Krčmar i Mirku Drmenčiću.

S posebnim poštovanjem zahvaljujem svima koji su pomogli da nam sve ovo uspije, a najviše vrijednim volonterima naše škole: učiteljicama, spremačicama i domarima, školskim odbornicima, djevojčicama učiteljice Draženke Patačko -  Manueli Brcković i Larisi Pandur, koje je Liga posebno nagradila, te mladim plesačima iz Športskog plesnog kluba iz Koprivnice Izabeli Doris Panić i Patriku Šošu.

Hvala  svima!

Ravnateljica OŠ prof. F. V. Šignjara, Virje

Marica Cik Adaković

objavio: Administrator   datum: 12. 5. 2014.

« Ožujak 2024 »