Posjet Forumaša općinskom načelniku

Ana Drljanovčan i Pavao Turčić, članovi Dječjeg foruma Društva Naša djeca Virje, zajedno su sa svojom voditeljicom, učiteljicom Natašom, u petak, 6. svibnja 2016. posjetili općinskog načelnika Mirka Peroka.

Ana i Pavao predstavit će Društvo Naša djecaVirje u Hrvatskom saboru 18. svibnja 2016. Naime, u Hrvatskom se saboru, pod visokim pokroviteljstvom  predsjednika Sabora RH akademika Željka Reinera,održava 11. susret Dječjih foruma Hrvatske sa saborskim zastupnicima. Savez Društava Naša djeca Hrvatske odabrao je 14 u Hrvatskoj najaktivnijih Društava Naša djeca, koji imaju čast saborske zastupnike upoznati sa problemima u svojoj lokalnoj zajednici. Svaki Dječji forum govori o jednoj, vlastito odabranoj temi uz obrazloženje zašto iznose upravo tu temu, kakvo je stanje, koji su problemi, što su djeca dosad poduzela, a što očekuju od roditelja, nastavnika, načelnika ili gradonačelnika i zastupnika Hrvatskog sabora da učine kako bi se uočena potreba što brže i što bolje riješila. Ovo dvoje Forumaša, zajedno sa svojom voditeljicom, odlučilo se prihvatiti trenutno  najvećeg problema naše Općine, a to je problem sve većeg iseljavanja mještana Virja u susjedne zemlje zbog nemogućnosti zapošljavanja. Stoga su i zamolili općinskog načelnika da im objasni na koje sve načine Općina pomaže svojim mještanima. Sve informacije koje su dobili od načelnika uvrstit će u svoje pismo hrvatskim sabornicima. Forumaši će se  predstaviti sa temom Smanjite nezaposlenost i zadržite naše obitelji u Hrvatskoj! Nadamo se kako će zastupnici nakon izlaganja ove teme, ozbiljno razmisliti o rješenju ovog problema ne samo na području Općine Virjenego i cijele Hrvatske.

objavio: Đurđica Krčmar   datum: 10. 5. 2016.

« Kolovoz 2017 »