Sponzori

Roditelji zapljeskali izvrsnim rezultatima Dana otvorenih učionica

Pred prepunom glazbenom dvoranom na zajedničkom roditeljskom sastanku rezultatima projekta Dana otvorenih učionica u srijedu su se predstavili učenici nižih razreda i njihove učiteljice.

Kurikulumska planiranja polaze od postavljanja ishoda, odnosno postignuća pri čemu je vrlo važna i posljednja etapa planiranja koja se odnosi na vrednovanje i samovrednovanje s jasno izraženim indikatorima uspješnosti. Roditelji su pritom vrlo važna karika koja je jučer glasnim pljeskom pozdravila prezentacijske vještine učenika i učiteljica koji su sve aktivnosti od 1. do 4. razreda predstavili usmenim izlaganjima, scenskim nastupima, plakatima i vješto pripremljenim slikokazima.

Prisjetimo se  - tema ovogodišnjih Dana otvorenih učionica bila je Ekološka pismenost pod naslovom Volim i  mislim zeleno, živim i stvaram zelenije. Učenici nižih razreda bavili su se problemom Recikliranja o čemu im je više govorila učiteljica biologije i prirode Željka Kišić.

Svaki razred osmislio je naziv svoje aktivnosti na zadanu temu:

1.a Recikliraj smjelo – napravi kreativno djelo.

1.b Izrada predmeta od recikliranog stakla i kartona.

2.a Zeleniji zemljani.

2.b Izrada predmeta od recikliranih plastičnih vrećica.

3.a Reciklirajmo zajedno.

3.b Smanjimo i reciklirajmo.

4.a Priroda te moli, recikliranje zavoli.

4.b Recikliranjem do novih proizvoda.

Dječji forum – Recikliramo – izrađujemo.

U praktičnom dijelu radionica nastali su brojni novi zanimljivi predmeti koje su na Dan planeta Zemlje učenici prezentirali jedni drugima, a jučer i svim roditeljima kojima zahvaljujemo što su pozorno pratili sva izlaganja i nagradili ih pljeskom te ih pozivamo da 22. svibnja posjete Dječji sajam gdje će im još jednom biti ponuđeni svi reciklirani predmeti.

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 6. 5. 2016.

« Prosinac 2018 »