5. susret "Pri Dravskomu"

Polaznici Etnogrupe s učiteljicom Silvanom Bebek sudjelovali su u petak, 29. travnja, na 5. susretima recitatora i glumaca „Pri Dravskomu“ koje organizira Udruga za očuvanje prirodne i kulturne baštine Novoga Virja „Konak“ u društvenom domu u Drenovici.

Među brojnim zaljubljenicima u kajkavsku riječ, kulturu i običaje te poštovateljima riječi i djela podravskoga pjesnika Miroslava Dolenca Dravskog istaknuli su se i virovski učenici Mia Ivančić, Juraj Šklebar i Branimir Tomec recitacijom Moja Podravina, Lana Jaković i Branimir Tomec recitacijom Snoboki te Fran Pavunić recitacijom Mrak.

U veselim bojama virovske narodne nošnje pjesmom i plesom su im se pridružili još Luka Babec, Mia Marčinko, Lana Lukanec, Lucija Kovačić, Iva Peršinović i Iva Šoš.

Izvan konkurencije plesom i pjesmom nastupili su polaznici Dječjeg vrtića „Bregunica“ Novo Virje te jedan recitator iz Dječjeg vrtića "Bubamara" iz Kalinovca.

Za vrijeme prebrojavanja glasova učiteljica Lidija Levačić, prof. predstavila je književnicu Sunčicu Orešić koja je govorila o tome kako je počela pisati pjesme i što ju sve nadahnjuje u pisanju, a za kraj nam je pročitala nekoliko svojih najdražih pjesama.

Pobjedničkim literarnim radom na ovogodišnjem natječaju Volim Podravinu i Prigorje na zadanu temu Djelima svojim zadužili su županiju predstavila nam se učenica OŠ Molve Klaudija Jelinek s voditeljicom Marijom Halaček, prof.

Prije ukusne okrjepe proglašeni su i ovogodišnji pobjednici u kategoriji razredne nastave – Šimun Golub recitacijom Snobočija, David Ivšak i Sara Lenardić recitacijom Snoboki te Lovro Kišiček izvedbom Štef Frfuljek drugač bogat zvani sam sebom debatera nuh kuhano glavino v zelju i demižon tuduma, a u kategoriji predmetne nastave pobijedio je Ilija Ban recitacijom Starinske šege.

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 2. 5. 2016.