Kajkavski etnografski kviz

I ove godine uz dane Martinja, 7. studenoga, u našoj školi održan je Kajkavski etnografski kviz. Zavidno znanje u poznavanju svoje zavičajne kajkavštine i tradicije pokazali su učenici OŠ Molve, OŠ Ferdinandovac, OŠ Kloštar Podravski, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, OŠ Gola, OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac i učenici škole domaćina. Ovogodišnja tema kviza bila je - Šuma, a cilj je bio povezati etno i eko. Učenici su se natjecali u svakojakim pitalicama, igrama, a svaka je pripremila i svoj projekt vezan uz ovu temu.

U ispitnom povjerenstvu bili su: Zvonimir Ištvan, dipl. ing. šumarstva, upravitelj Šumarije Repaš, doktor Davorin Hećimović, član Družbe Braća hrvatskoga zmaja, profesorica i etnologinja Vesna Peršić Kovač te profesorica hrv. jezika, autorica jezičnih udžbenika te ravnateljica OŠ Vladimira Nazora iz Svetog Ilije - Anđelka Rihtarić. Na samome početku svojom glazbom počastili su nas rogisti Koprivničko-križevačke županije i tako najavili kviz.

Zanimljivo i napeto bilo je sve do samoga kraja kada smo dobili ovogodišnje pobjednike.Pobjednici 21. kviza Marta Mikacinić i David Sobota, 6.raz. OŠ Ivan Lacković Croata iz Kalinovca.
Drugo mjesto dijelili su učenici OŠ Molve i naše škole.

Kviz su osim učenika, roditelja, učitelja posjetili i dragi nam gosti: donačelnik Davor Čižmešinkin, predsjednica DND-a Virje Martina Molnar, predstavnici Dječjeg vrtića Vrapčić iz Drnja s ravnateljicomravnateljica Dječjeg vrtića Zrno iz Virja s predstavnicima polaznicima i tetama, ravnateljica OŠ Kalinovac te ravnatelj OŠ Molve.

Zadovoljni i ponosni na pokazano znanje i vještine natjecatelji su se razišli obogaćeni druženjem, ali i vrijednim nagradama: ljetovanjem u odmaralištu DND-a Virje u Selcu, dara našeg tradicionalnoga sponzora od 1. kviza, koji sponzoriraju  2. i 3. plasirane vrijednim nagradama. Učenicima je darove uručila i Šumarija Repaš koja je sve iznenadila lijepim sadnicama.

Pokrovitelji ovogodišnjega kviza bili su Općina Virje i INA.

Hvala svima!

Priloženi dokumenti:
kviz_2.jpg (692.34 KB)

objavio: Administrator   datum: 7. 11. 2013.