U virovskom parku obilježen Europski dan jezika

U petak 24. rujna 2021. učiteljice njemačkog jezika naše škole, učiteljica Nikolina Zglavnik Matica, Anja Kenđelić i Nataša Sušanj obilježile su u virovskom parku Europski dan jezika ili na njemačkom Europäischer Tag der Sprachen.

Uz učiteljice je sudjelovalo i nekoliko učenica pomagačica iz viših i nižih razreda. Diljem Europe taj se Dan obilježava svake godine 26. rujna, a prvi put se obilježio 2001. godine. Obilježavanjem toga dana Europljani, zastupani u Vijeću Europe s 47 država članica, potiču se na učenje što više jezika, u svakoj životnoj dobi, u školi i izvan nje. S obzirom da je znanje što više jezika važno za postizanje međukulturalnog razumijevanja te važan faktor bogate kulturne baštine našeg kontinenta, Vijeće Europe zbog toga promiče višejezičnost u cijeloj Europi. Stoga su i učiteljice naše škole taj Dan obilježile veselo, šareno, igrajući se sa zainteresiranim mještanima i učenicima raznih igara poput slaganja i pogađanja zastava njemačkog govornog područja, testiranja znanja pomoću kvizova, memorija te pridruživanja poslovica na hrvatskom i njemačkom jeziku. Sudionici su kao nagradu dobili narukvice i olovke ispisane na stranim jezicima te straničnike na njemačkom jeziku. Poslužilo nas je i prekrasno vrijeme, a završetak lijepog druženja zaokružili smo dogovorom kako ćemo sve to ponoviti i narednih godina.

Nataša Sušanj

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 27. 9. 2021.

« Ožujak 2024 »