Dan kruha 2014.

Dan kruha obilježava se svake godine kao zahvalnost za plodove prirode, kao znak svega što od Boga i prirode primamo za svoj život.

I ove godine naša je škola 10. listopada svečano proslavila Dan kruha. Hodnicima i učionicama širio se neodoljivi miris svježe ispečenog kruha.

Niži razredi proslavili su ovaj dan prigodnim programom (recitacijama i igrokazom Obitelji i dječja prava) kojeg je osmislila učiteljica Ivanka Seleš, a zahvalu i molitvu vodila je naša vjeroučiteljica Elizabeta. Za učenike viših razreda program je osmislila profesorica Katarina Franjo, a molitvu i blagoslov krušnih poslastica udijelio je župnik, vlč. Ivica Bačani. Na lijepo ukrašenim stolovima rumenili su se i žutjeli najrazličitiji oblici kruhova, peciva i kolača, oblikovani rukama naših majki i baka.

Nitko nije mogao odoljeti mirisu svježeg kruha, ukusnom slancu ili perecu, toploj kifli, slatkoj krafni, hrskavom lisnatom tijestu...

Program su obogatili i članovi DND – a Virje, a predsjednica DND - a Virje Martina Molnar proglasila je najbolji likovni rad u nižim i literarni rad u višim razredima. Također nas je razveselila akcijom Jabuka na dar koja će se i ove godine provesti u suradnji s Udrugom vinogradara, voćara i pčelara. Voditeljica Dječjeg foruma Nataša Sušanj i član Dječjeg foruma, učenik Petar Sočec, obavijestili su nas o aktivnostima DND- a za vrijeme Dječjeg tjedna.

Nakon svečanosti učenici su se sa svojim razrednicima počastili ukusnim krušnim poslasticama te otišli siti i zadovoljni svojim kućama.

objavio: Administrator   datum: 13. 10. 2014.