Obavijest za učenike i roditelje o organizaciji nastave na daljinu-virtualne nastave

Dragi učenici, poštovani roditelji,

radi potrebe sprječavanja širenja zaraze korona virusom te u skladu s preporukama nadležnih službi, od ponedjeljka pa sve do prestanka opasnosti nastava se neće održavati u školi.

Obustavljena su i sva natjecanja i smotre u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Nastava će se do objave prestanka  opasnosti  za zdravlje održavati na daljinu. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. nastava započinje za Istarsku županiju dok ćemo u našoj Županiji 16. i 17. ožujka pripremati i testirati virtualne učionice kako bismo 18. ožujka (srijeda) bez poteškoća započeli nastavu na daljinu. Preporuka je da se 16. i 17. ožujka mogu pregledavati obrazovni sadržaji na HRT 3 za učenike razredne nastave i Sportska TV za učenike predmetne nastave.

Za učenike od 5. do 8. razreda na web stranici škole će od ponedjeljka biti objavljene poveznice za virtualne učionice kojima će učenici pristupati putem računala, tableta ili pametnih telefona kod kuće. Učitelji će objavljivati materijale, svaki za svoj predmet prema rasporedu sati. Materijali, zadaci i upute će učenicima biti trajno dostupni, ali svakako savjetujemo učenicima da svaki dan redovito rješavaju zadatke zadane za taj dan kako se obveze ne bi nagomilale. Ukoliko učenici ne će biti prijavljeni u virtualne učionice svakog dana što će učiteljima i razrednicima biti vidljivo, roditelji su dužni opravdati njihov izostanak kao i s redovne nastave.

Preduvjeti koje Škola mora ispuniti za takav oblik nastave su:

1. Učenici predmetne nastave MORAJU poznavati svoj AAI identitet – Carnet Huso podatke (mail adresu i zaporku) kako bi se mogli uključiti u virtualnu nastavu.
    Ako su podatci izgubljeni ili netočni (lozinka) javiti se u školu na 048 897-060.
  2. Učenicima koji nemaju dostupna računala, tablete ili pametne telefone kod kuće, bit će privremeno posuđeni školski tableti  pa molimo roditelje neka se jave u školu radi dogovora oko preuzimanja tableta, obveze  čuvanja i potpisivanja reversa.
  3. Nastava na daljinu odvijat će se:

- u virtualnim učionicama, koje će se formirati za učenike od 5. do 8 razreda, a pristupat ćete im putem poveznice objavljene na školskom mrežnom mjestu u ponedjeljak ili utorak.

- na HTV 3 za razrednu nastavu te u skladu s uputama koje će roditelji dobivati putem Viber grupa i učeničkih e-mailova.

U nadi da ćemo uskoro moći objaviti prestanak ugroze i početak redovne nastave, molim učenike i roditelje  redovito pratite ovo školsko mrežno mjesto, a dotad nam svima želim puno strpljenja i dobro zdravlje!

S poštovanjem,

Vaša ravnateljica Marica Cik Adaković

objavio: Marica Cik Adaković   datum: 14. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »