Predmartinjska večer kulture 2019.

Opširnije.

Fotografije pogledajte ovdje.

Povodom Martinjskih dana Općine Virje u četvrtak 7. studenog, u 19 sati, u Glazbenoj dvorani naše škole, upriličen je bogat program Predmartinjske večeri kulture. Večer je otvorena impresivnim nastupom Mješovitog zbora Hrvatskog pjevačkog društva Ferdo Rusan Virje.

Moderatorica večeri bila je naša ravnateljica Marica Cik Adaković, prof. koja je pozdravila sve drage goste i poželjela im dobrodošlicu. Gostima su se s nekoliko riječi dobrodošlice obratili i općinski načelnik Mirko Perok te dožupan Ratimir Ljubić.

Večer je započela predstavljanjem monografije Ivice Zvonara Đuro Zvonar o kojoj je govorio sam autor te otvorenjem izložbe skulptura Đure Zvonara, otvorio ju je Zdravko Šabarić.

Također, predstavljena je još jedna knjiga našeg bivšeg ravnatelja Dražena Podravca Moj zeleni zavičaj o kojoj je govorio Hrvoje Petrić (gostima se prigodnim govorom obratio i sam autor Podravec), kao i knjiga Bilješke dječjeg knjižničara autorica Ivanke Ferenčić Martinčić i Maje Lesinger.

Novi broj Virovskoga bobnjara, općinskog godišnjaka, predstavila je urednica Danijela Sunara Jozek, prof. i općinski načelnik Mirko Perok koji je zahvalio urednici te svima onima koji su dali svoj doprinos u ostvarenju lista. U tome su im scenskim prikazom pomogli članovi Glumišne družine Virje Fran Pavunić i Zoran Stružan.

Posebnu pažnju privukla je knjižica recepata Traditionelle Rezepte aus Virje, na kojoj su s učenicima radile naše učiteljice Njemačkog jezika Brankica Šeničar i Nikolina Zglavnik Matica, a nju je detaljnije predstavila učiteljica ŠeničarU knjižici su na njemački jezik prevedeni tradicionalni virovski recepti iz knjižice Virovska sokačic.

Naš učitelj Informatike i voditelj GLOBE grupe Darko Herbai predstavio je GLOBE program povodom 20. obljetnice rada, a ravnateljica Škole Marica Cik Adaković predstavila je deplijan o 260. obljetnici virovskoga školstva.

Program su svojim nastupom obogatili i upotpunili naši nadareni učenici, polaznici Umjetničke škole Fortunat Pintarić Koprivnica, Područni odjel Virje (Matej Kapitanić i Nika Cik s Josipom Kapitanićem) te članovi Glumišne družine Virje (Ana-Marija Patačko i Mario Brcković).

Na kraju još jedne Predmartinjske večeri kulture moderatorica večeri, ravnateljica Marica Cik Adaković, prof., sve je goste pozvala na druženje i domjenak.

Fotografije pogledajte ovdje.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 8. 11. 2019.