Mali turistički vodiči

Učenici OŠ prof. Franje Viktora Šignjara, članovi izvannastavne aktivnosti Mali turistički vodiči, sa svojim su učiteljicama i mentoricama, Ivanom Dautanec i Sonjom Kalanj, 22. listopada 2019. posjetili upravu Općine Virje i Turističku zajednicu područja Središnja Podravina. Posjetu Općini Virje nazočili su općinski načelnik Mirko Perok te pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Virje Kristina Filipović.

Mali turistički vodiči projekt je čiji je cilj upoznavanje učenika s povijesnom, kulturnom i sportskom djelatnošću, kao i prirodno-geografskim obilježjima Virja i okolice, u svrhu turističke valorizacije i edukacije učenika za male turističke vodiče, tj. promotore svoga kraja. Učenici su upoznali načelnika s aktivnostima koje planiraju provoditi u sklopu projekta i iznijeli svoje ideje kojima bi doprinijeli turističkoj prepoznatljivosti virovskoga kraja.

Načelnik je nakon saslušanih ideja iskazao zadovoljstvo onim što je čuo te obećao podršku i pomoć u ostvarivanju navedenih ciljeva. Učenici su dobili i prigodne darove koji će im pomoći u daljnjem radu na projektu.

Nakon razgovora s načelnikom, uslijedio je i prvi posjet uredu Turističke zajednice područja Središnja Podravina gdje nas je vrlo srdačno dočekala direktorica Elizabeta Milanović Glavica. Direktorica je pripremila zanimljivo predavanje kojim je upoznala učenike s osnovama turizma kao i osnovnim zadaćama rada turističke zajednice. Učenicima je pokazala prostor u kojem će moći otvoriti malu turističku agenciju u kojoj će, u suradnji s direktoricom i lokalnom zajednicom, provoditi niz radionica i aktivnosti vezanih uz projekt.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 24. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »