Naše maturalno putovanje

25. lipnja 2019. učenici sedmih razreda naše škole krenuli su na maturalac u Biograd na More. Njihovi učitelji pratitelji bili su Vanja Rupčić, Darko Gabaj i Darko Herbai. Na putu prema odredištu stali su u Smiljanu gdje su posjetili kuću Nikole Tesle te o njemu pogledali kratak film. Nakon što su došli u Biograd i smjestili se u sobe hotela Bolero, učenici su s nastavnicima otišli na plažu te tamo ostali sve do večere. Nakon večere otišli su u šetnju.

Sljedeći dan, nakon doručka, krenuli su u Šibenik. Ondje su prvo posjetili Sokolarski centar, razgledavali znamenitosti grada te otišli na ručak. Kada su se vratili iz Šibenika, otišli su na plažu te došli u hotel na večeru.

Treći dan bio je prvi dan kupanja u bazenu što se svima jako svidjelo. Poslije kupanja i ručka, grupa učenika s nastavnicima zaputila se prema Zadru. Tamo su saznali neke zanimljivosti o povijesti samog Zadra, kratko razgledavali znamenitosti i uputili se prema samostanu benediktinki gdje su pogledali izložbu Zlato i srebro Zadra. Kada se grupa vratila u Biograd, uslijedilo je noćno kupanje…

Četvrti dan u potpunosti je bio proveden u Biogradu. Učenici su, uz kupanje, imali i slobodno vrijeme koje su iskoristili za šetnju gradom.

Svemu što je zabavno vrlo brzo dođe kraj, pa tako i maturalcu. Nakon kupanja i ručka, učenici su se sa svojim pratiteljima uputili prema Ninu. Tamo su vidjeli najmanju katedralu, kip Grgura Ninskog te posjetili Solanu Nin. Nakon kratkog predavanja zaputili su se prema Karlovcu, a zatim i prema Virju.

Smiljan

Sokolarski centar

Nin

Marta Hasan i Nataliija Oršuš, učenice 7. a razreda

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 4. 7. 2019.

« Ožujak 2024 »