Učenici petih razreda na izletu učili o Ozlju i ozaljskom kraju

Učenici petih razreda, u pratnji razrednica Ivane Dautanec, Katarine Franjo i Sonje Kalanj, 7. lipnja 2019. ishode nastavnih sati ostvarili su na jednodnevnom izletu na kojem su upoznali ljepote Ozlja i ozaljskoga kraja te boravili na imanju Contessa u Draganiću. U jutarnjim satima dočekali su ih učenici, učiteljica Ana Brunski  i ravnateljica Gordana Basar, OŠ Slave Raškaj iz Ozlja koji su im predstavili svoju školu i ispričali im o pojedinosti vezanim uz poznate osobe ozaljskoga kraja te pojedinosti vezanim o ozaljskim kulturnim i povijesnim znamenitostima. Učenici su sklopili nova prijateljstva te zajedno s učiteljicama dogovorili nove zajedničke projekte za iduću godinu. Potom su posjetili Zavičajni muzej u Ozlju u kojem su kostimirani voditelji vodili grupu kroz priču. Razgledavali su dvorišni prostor, terasu, žitnicu i kule te u interaktivnom razgovoru su čuli priču o povijesti dvorca, životu na dvoru, raznim predmetima koji su pronađeni na tom području. S terase dvorca u Ozlju vidjeli su i tzv. „Munjaru“ te su čuli priču o maloj hidroelektrani. U nastavku su boravili na imanju Contessa u Draganiću, starom posjedu iz 1714. godine koji je bajkovito uređen kako bi se djeca, i odrasli, osjećali ugodno. Razgledavali su posjed, upoznavali se s konjima i oblačili se u kostime, učili su kraljevski ples, natjecali se u plesu i mačevanju te su poslušali zavičajne legende njihovog kraja koje su im ispričale kostimirane voditeljice. Sretni, veseli i puni novih spoznaja vratili su se u Virje.

Razrednice: Ivana Dautanec, Katarina Franjo i Sonja Kalanj

Više fotografija pogledajte pod opširnije.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 13. 6. 2019.