Sudjelovanje na Županijskoj smotri iz građanskog odgoja i obrazovanja

Članovi Povijesne i geografske grupe, s mentoricama Ivanom Dautanec i Sonjom Kalanj, sudjelovali su na Županijskoj smotri iz demokratskog građanstva u Osnovnoj školi Đuro Ester u Koprivnici 5. travnja 2019. godine. Učenici, Lana Babec, Antun Gregar Hrženjak, Iva Puškaš i Simona Vincek, uspješno su predstavili projekt Trbuhom za kruhom? iz područja građanskog odgoja i obrazovanja te upoznali i ostale prijavljene škole na smotri s problemom u našoj lokalnoj zajednici. Na Županijskoj smotri sudjelovale su još tri druge škole – Osnovna škola Đuro Ester Koprivnica, Osnovna škola Legrad i Osnovna škola Ferdinandovac. Naš školski projekt prepoznat je od strane komisije od četiri člana kao jako dobar i aktualan. U radu komisije sudjelovali su viši savjetnici iz Agencije za odgoj i obrazovanje Nevenka Lončarić Jelačić i Tomislav Ogrinšak, voditeljica obrazovne djelatnosti na Pučkom otvorenom učilištu Koprivnica Ksenija Kušelj i ravnateljica Osnovne škole Đuro Ester Koprivnica Sanja Prelogović. Projekt je ujedno predložen za državnu smotru koja će se održati 20. svibnja 2019. godine u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu. Smotra je pokazala kako se učenici od najranijeg doba mogu uključiti, kao aktivni građani Republike Hrvatske, u rješavanje problema i davanje prijedloga u lokalnoj zajednici.

Kratak film pogledajte u prilogu.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 8. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »