Tribina „Održivo gospodarenje otpadom i kakve to veze ima s nama“

Dana 12. ožujka 2019. godine s početkom u 12:15 sati u Glazbenoj dvorani  održat će se tribina pod nazivom „Održivo gospodarenje otpadom i kakve to veze ima s nama“. Tribina se provodi u sklopu projekta „Održive misli“ sufinanciranog iz Europske Unije, Kohezijskog fonda čiji nositelj je Grad Đurđevac. Ukupan iznos projekta iznosi 492.494,32 Kn. Iznos EU potpore je 418.620,16 kn.
Stručnjaci koji će izlagati spomenute teme su:
1. Sonja Hlebar, dugogodišnja stručnjakinja iz sektora gospodarenja otpadom, suosnivačica i idejna začetnica nekoliko ekoloških projekata nagrađenih međunarodnim nagradama,
2. Matija Hlebar, voditelj Odjela održivog razvoja u poduzeću Podravka d.d., predavač na raznim nacionalnim i međunarodnim predavanjima te član nacionalnih radnih skupina za razvoj i promociju održivog razvoja,
3. Danijela Glavosek Kovačić, aktivistica i volonterka u raznim ekološkim udrugama.
Obzirom na alarmantno stanje u našem okolišu i posljedicama koje ono ima ne samo za sam okoliš, već i za ljudsko zdravlje, potrebno je potaknuti građane na individualne i kolektivne akcije u pogledu sprečavanja nastanka, ponovne upotrebe, recikliranja i smanjenja odlaganja otpada. Sudionici/e će biti upoznati s hijerarhijom gospodarenja otpadom, kružnom ekonomijom i ciljevima održivog razvoja kao cjelovitim rješenjem koje podrazumijeva stvaranje održive budućnosti za sve.
                                                                                          S poštovanjem,
                                                                                             Sonja Hlebar

objavio: Darko Herbai   datum: 10. 3. 2019.