Dan kruha i završnica Dječjeg tjedna 2018.

U srijedu, 17. listopada 2018., naša škola svečano je obilježila Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te završnicu Dječjega tjedna.

Majke i bake, ali i pokoji tata i djed, dali su sve od sebe kako bi košarice naših učenika bile što bogatije. Našlo se tu mnoštvo različitih vrsta kruha, pogača, peciva i kolača u obliku srca, križeva i pletenica.
Glazbenu dvoranu bogato su jesenskim plodovima ukrasili učitelj likovne kulture Josip Kovačić, učiteljica Ivanka Seleš i vjeroučiteljice Tanja Buneta i Anita Vidović.

Dane kruha najprije su obilježili niži, a potom i viši razredi. Niže razrede predstavili su recitatori, koje je  pripremila učiteljica Ivanka Seleš, učenici grupe Njemačkog jezika s učiteljicom Natašom Sušanj te Mala vjeronaučna grupa vjeroučiteljice Anite Vidović. Govorili su o pravima djece te se zahvalili Bogu za dar kruha i plodove zemlje.
Velika Vjeronaučna grupa u suradnji s osmašima, a na poticaj svoje voditeljice, vjeroučiteljice Tanje Buneta, na prekrasan je način kroz recitacije i tekstove upriličila životni put malog zrna pšenice do njegova cilja - a to je kruh.
DND Virje i Kreativna skupina Iskrice izvijestili su nas o aktivnostima Dječjega tjedna koji se ove godine održavao od 1. do 10. listopada.
Svečanosti je nazočio i župnik vlč. Marijan Kovačić, kojeg je srdačno pozdravila naša ravnateljica Marica Cik Adaković, a on nas je sve podsjetio kako uvijek trebamo zahvaliti Bogu za hranu, ali i sve darove koje nam Bog daje te nas potaknuo na molitvu za ljude u potrebi.

Dan kruha završio je blagoslovom hrane koju su poslije učenici blagovali.

Mag. paed. relig. et catech. Anita Vidović

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 17. 10. 2018.