Borna Frajt - naš mladi poduzetnik

Borna Frajt učenik je 4. a razreda i baš kao i svako dijete po mnogočemu je poseban.

Još tamo u trećem razredu Borna je, inače odlikaš, na nastavu dolazio pospan, umoran i često nespreman za školske obveze.

Učiteljica je pozvala na razgovor roditelje i tu počinje prava mala poduzetnička priča.

Borna je, naime, za svoj rođendan skupio 2 000 kn. Umjesto da kupi novi mobitel ili računalo, odlučio je kupiti ovce.

Roditelji su podržali ovu ideju uz uvjet da Borna brine o kupljenim životinjama.

Rano ustajanje, hranjenje životinja, čišćenje i briga za nove ljubimce nije laka.

Učiteljica je pohvalila Bornu, ali nije odustajala od školskih zahtjeva.

Roditelji su se pozvali na pridržavanje dogovora, no mladi poduzetnik nije se predao.

Najprije je ocjene doveo u red, a zatim su počele stizati prinove. Tako je nastalo pravo, malo stado. Učiteljica i prijatelji iz razreda vesele se zajedno s Bornom i uskoro planiraju posjet.

Skupljajući nagrade za razrednu, nagradnu igru, Borna je sam došao na ideju darovati janje. Obzirom na vrijednost nagrade dogovorili smo proslijediti je na školsku tombolu. Roditelji i ravnateljica su pristali, a u razredu je prodano gotovo stotinjak tombola. Svi priželjkuju dobiti Janka.

Borna je ponos razreda i svoje učiteljice. Njegova poduzetnost opravdava postojanje učeničkih zadruga i poticanje dječjeg poduzetništva.

Učiteljica RN: Draženka Patačko

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 25. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »