Slikovnica Ive Plemenčić doživjet će tiskano izdanje, bravo Iva!!!

Ovih dana vesele vijesti stigle su nam iz Karlovca, naša Iva osvojila je prvu nagradu na državnom natječaju Moja prva knjiga te će njezina slikovnica Izgubljeno blago za nagradu krajem rujna doživjeti svoje tiskano izdanje. Učenica Iva, zajedno sa svojom mentoricom Katarinom Franjo i predsjednicom 8. b razreda Leom Horvat, boravila je u subotu 19. svibnja 2018. u Karlovcu kako bi komisija provjerila je li to uistinu njezino autorsko djelo. Zavrijedila je veliku peticu, uz još sedam mladih autora. Na adresu Udruge Kalibra pristiglo je čak 726 slikovnica, pod mentorstvom 249 mentora iz 181 osnovne škole iz Republike Hrvatske. Stručna komisija, i to književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto, odabrale su sedam slikovnica i sedam mladih autora čije će slikovnice biti otisnute. Ovo je veliki uspjeh i nagrada za osmašicu Ivu, ali i ponos za našu školu i Virje. Naša Iva je iznimno talentirana, sada već mlada djevojka, koja svoje slobodno vrijeme krati šivajući i osmišljavajući kostime životinja. Rado sudjeluje u igrokazima Medijske grupe. Film o njezinom daru, radu  i stvaralaštvu prošle godine odabran je za državnu 55. Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Sisku! Uz Ivinu slikovnice poticajnu nagradu je osvojio učenik Karlo Mesarov iz 2. b razreda i slikovnica Tri žabe, mentorica učiteljica Lidija Šiptar te slikovnica Dar od srce, Dore Ljubić iz 6. b razreda, mentorica učiteljica Katarina Franjo.

objavio: Katarina Franjo   datum: 23. 5. 2018.