Državno natjecanje GLOBE škola

Tročlana ekipa u sastavu Mihaela Oršuš (5. razred), Nika Vedriš (5. razred) i Josip Štefan (6. razred) sa mentorom Darkom Herbai, prof. sudjelovali su od 7. do 9. svibnja u Omišu na državnom natjecanju hrvatskih GLOBE škola. Škola domaćin bila je OŠ Josip Pupačić. Prvi dan nakon dugog putovanja bilo je svečano otvorenje sa prigodnim programom, a nakon toga je slijedilo predstavljanje škola i izvlačenje startnih brojeva za orijentacijsko natjecanje. Drugi dan ujutro je održano orijentacijsko natjecanje, a popodne u školi se održao prikazu znanstveno istraživačkih projekata. Naša škola je predstavila zajednički projektom koji je radila sa školom domaćinom pod nazivom "Fenološka motrenja žućenja smokve u Virju i Omišu" u kategoriji pokrov za koji su usmeno pohvaljen.U kratkoj pauzi snimili smo i milenijsku fotografiju. Treći dan organizirano je razgledanje grada sa stručnim vodičem i mjesta Zakučac. Zakučac je rodno mjesto pjesnika Jureta Kaštelana, a tu se nalazi i zaseok Mandići odakle potjeće obitelj sv. Leopolda Bogdana Mandića. Posjetili smo i hidroelektranu Zakučac te vidjeli kako se proizvodi struja. Zatvaranje natjecanja i proglašenje najboljih u orijentaciji i projektima odradili smo u izletištu Radmanove mlinice. Osim novih prijateljstava i druženja sa vršnjacima dogovorene su i nove suradnje među školama na projektima. Zahvaljujemo školi domaćinu na velikom trudu i odličnoj organizaciji susreta. O smotri i natjecanju možete pročitati i na stranicama GLOBE hrvatska te na portalu dalmacijadanas.hr.

Start orijentacijskog natjecanja

Prezentacija zajedničkog projekta.

Milenijska fotografija sudionika.

Učenici i mentori iz Omiša i Virja.

objavio: Darko Herbai   datum: 10. 5. 2018.