U sklopu Tjedna EU fondova naši učenici s mentorima na prijemu kod župana

U okviru Tjedna EU fondova Koprivničko-križevačke županije u srijedu 9. svibnja u prostorima Županijske uprave održana je konferencija za medije i prijem župana Darka Korena za sudionike nagradnog natječaja za dječje likovne i literarne radove Hrvatska kakvu želimoNa samom početku okupljenima se obratio župan rekavši kako se 9. svibnja obilježava Dan Europe te kako je to prilika da se informira javnost o onome što se radi i što se napravilo u povlačenju EU sredstava.

U drugom dijelu obraćanja održan je županov prijem i podjela potvrda sudionicima nagradnog natječaja Hrvatska kakvu želimo. U sklopu procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje organiziralo je nagradni natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu Hrvatska kakvu želimo koji se provodio  na školskoj, županijskoj i nacionalnoj razini u 4 kategorije. U kategorije likovnih i literarnih radova bili su uključeni učenici od I. do IV. razreda te učenici od V. do VIII. razreda, a školsku razinu natječaja za Koprivničko-križevačku županiju provelo je sedam škola: Osnovna škola Ivana Lackovića Croate Kalinovac, Osnovna škola Gola, Osnovna škola Frana Koncelaka Drnje, Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci, Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara Virje, Osnovna škola Braće Radić Koprivnica te Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce Koprivnica.

Predstavnici naše škole - učiteljica Lidija Šiptar s učenikom Evanom Matišom, učiteljica Ksenija Janković Vusić s učenicama Lanom Stanešić i Marijom Halusek, učitelj Josip Kovačić s učenicom Ivom Plemenčić te ravnateljica škole Marica Cik Adaković - postigli su izvrsne rezultate u natječaju Hrvatska kakvu želimo te također pribivali županovom prijemu.

Važno je istaknuti kako je učenik 2. b razreda naše škole, Evan Matiša, osvojio drugo mjesto na nacionalnoj razini u kategoriji literarnih radova od I. do IV. razreda sa sastavkom Bolja Hrvatska koji je pročitao okupljenima na prijemu.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 9. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »