Jednodnevna ekskurzija učenika četvrtih razreda u Hrvatsko zagorje

Učenici 4. a, 4. b i 4.c razreda i njihove učiteljice Draženka Patačko, Silvana Bebek i Marija Šimunić prošlog su petka posjetili Hrvatsko zagorje.

Velika skupina izletnika, njih pedeset, pošli su ujutro autobusom iz Virja prema Trakošćanu, jednom od najatraktivnijih dvoraca u Hrvatskoj. Dvorac je danas jedan od rijetkih objekata u Hrvatskoj sa sačuvanom vlastitom građom, povijesno usko vezanom za arhitektonski okvir i život njegovih vlasnika.

Svoje posjetitelje redovito ostavlja bez daha. Učenici su imali puno pitanja…

Gospodin Ladislav strpljivo je objašnjavao detalje i pohvalio učenike i njihovu domišljatost. Nakon razgleda dvorca i šetnje uz jezero, zbog bolesne učenice, učiteljica Marija morala je nakratko napustiti svoje učenike. No, baš kao i u poznatom lektirnom djelu učenici 4. c su strpljivo i poslušno slijedili upute ostalih voditelja.

Za vrijeme ručka u restoranu Preša u Krapini njih dvije su se vratile. Sve je bilo u redu, svi su odahnuli pa su uz izvrstan ručak i palačinke s čokoladom bile još ukusnije.

Uz sjajne vozačke vještine vozača Stjepana vožnja prema Krapini bila je vrlo ugodna. Posjet Muzeju krapinskih neandertalaca za mnoge je bio pravo iznenađenje. Obilazak jednog od najmodernijih muzeja svijeta počeo je projekcijom filma o životu krapinskog čovjeka. Neki prizori nisu bili baš ugodni, ali su dojmovi o znanstvenim dostignućima zaista bili impresivni jednako kao i način na koji su osmišljeni i prikazani posjetiteljima muzeja.

Puni dojmova i novih saznanja učenici su se vratili kući.

Sretno je završio prvi, mali maturalac!

Učiteljice: Draženka Patačko, Silvana Bebek, Marija Šimunić

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 2. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »