Najuspješniji učenici i mentori na prijemu kod ravnateljice

Unazad nekoliko godina vidljiv je napredak u uspjehu naših učenika i njihovih mentora na natjecanjima, smotrama i raznim natječajima, koji je rezultat rada na dodatnoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima. Napominjemo da su to postignuća do Dana škole (20. ožujka), budući da sva natjecanja nisu još završena. Tim povodom, 8. ožujka 2018., ravnateljica im je upriličila prijem u Glazbenoj dvorani naše škole, čestitala na postignućima i poželjela još mnogo uspjeha u školi i životu. Ponosni smo na sve njih i potičemo ih da i dalje nastave tako.

Početkom  školske godine na DRŽAVNOJ SMOTRI FILMSKOG I VIDEO STVARALAŠTVA sudjelovala je učenica osmog razreda Iva Plemenčić s filmom Zovem se Iva i idem u 7. b. Mentorica joj je bila Katarina Franjo. Na  LIKOVNOM NATJEČAJU MALA ILIRSKA ŠKOLA IVAN  KRIZMANIĆ sudjelovali su  Martin Barberic i Iva Puškaš, učenici sedmih razreda s mentorom Josipom Kovačićem. Uspješni su bili i naši sportaši. STOLNOTENISAČI Petar Benkek, Antonio Obran, Branimir Glavnik i njihov voditelj vjeroučitelj Zlatko Bočkaj su nakon osvojenog prvog mjesta na županijskom natjecanju bili četvrti na regionalnom natjecanju. Ekipa djevojčica KOŠARKAŠICA (Leonarda Grivić, Tena Popović, Lana Popović, Marija Halusek, Manuela Brcković, Leona Špoljarić, Emanuela Hladnić, Diana Bušić, Simona Vincek, Ena Drmenčić, Iva Katić i Ema Cik) te dječaci NOGOMETAŠI (Domagoj Šumandl, Patrik Kovačić, Martin Drmenčić, Fran Žuškin, Ivan Peršinović, Patrik Šoš, Dorian Miller, Branimir Glavnik, Hrvoje Turčić i Leo Pozder) osvojili su prvo mjesto na županijskom natjecanju, a košarkašice još i prvo mjesto u poluzavršnici te se tako plasirale na državno natjecanje. Mentor im je učitelj Marko Blažeković. Na županijskoj smotri LiDraNo uspješno su nas predstavljali Martin Barberic s novinarskim radom, mentorica Ksenija Janković Vusić, MEDIJSKA GRUPA (Jan Hapavel, Pavao Turčić, Dorian Miller, Rea Horvat, Lorena Potnar, Dora Ljubić, Dora Vranić, Anamarija Šostarec i Ana-Maria Turković) sa scenskim prikazom Milosrdni otac, a za državni susret predložena je RADIOIGRA  Roda zavodnica i učenici Jan Hapavel i Pavao Turčić, mentorica je Katarina Franjo. Visoke rezultate bilježimo i na ostalim županijskim natjecanjima u znanju. Tako je učenik osmog razreda Florijan Botinčan osvojio prvo mjesto i pozvan je na DRŽAVNO NATJECANJE IZ NJEMAČKOG JEZIKA. Mentorica mu je Nikolina Zglavnik Matica. Uspješna je bila i učenica sedmog razreda Barbara Zvonar osvojivši prvo mjesto na ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ GEOGRAFIJE i plasman na DRŽAVNO NATJECANJE uz mentorstvo Sonje Kalanj. Na ŽUPANIJSKOJ SMOTRI MLADIH TEHNIČARA sudjelovala je Marta Hasan, učenica šestog razreda koja je  osvojila drugo mjesto. Mentor je Marijo Oštrkapa. Na ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ POVIJESTI predstavljala nas je  Ema Cik, učenica osmog razreda uz mentorstvo Ivane Dautanec. Na MEĐUŽUPANIJSKOJ SMOTRI I NATJECANJU GLOBE ŠKOLA predstavljali su nas učenici Mihaela Oršuš i Nika Vedriš, učenice petog razreda te Josip Štefan,učenik šestog razreda i njihov mentor Darko Herbai.

Natjecanja se nastavljaju… Bit će uspjeha još!

Mira Sulimanec, prof., pedagoginja

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 9. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »