Klementina Cvetković primila nagradu za literarni rad

U Hrvatskom domu u Križevcima u subotu 5. travnja 2014. održana je završna svečanost 3. Susreta hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” za književno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Na Susretu su sudjelovale i naša učiteljica Hrvatskoga jezika Danijela Sunara-Jozek i učenica Klementina Cvetković, 7. c razred. Između 122 prozna rada na temu skromnosti pristigla na natječaj, Klementinin je rad pod naslovom Pismo o… javno izvođen, tiskan u zborniku „Kovčeg skromnosti“ i nagrađen. Stručno ocjenjivačko povjerenstvo za književni natječaj bili su: književnica Sonja Tomić (predsjednica), prof. dr. sc. Nada Babić i glavni urednik Maloga koncila Vojmil Žic.

Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić” jedini je natječaj i susret za dječje duhovno književno i likovno stvaralaštvo na nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj za djecu osnovnih škola. Nazvan je prema križevačkom župniku na glasu svetosti Stjepanu Kranjčiću koji je i sâm pisao književne radove katoličke tematike.

Dječjim susretom „Stjepan Kranjčić” želi se potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama.

objavio: Administrator   datum: 8. 4. 2014.

« Travanj 2017 »