Druženje s Koprivkom

Povodom Međunarodnog dana dječje knjige koji se svake godine obilježava na rođendan Hansa Christiana Andersena 2. travnja, Narodna knjižnica Virje i Dječji vrtić  Zrno Virje ugostili su Koprivka, malog junaka ciklusa slikovnica ilustratora Branimira Doleneca te vrapčića Prhka, junaka istoimene edukativne slikovnice autorice Dubravke Volenec. Književni susret održan je u Narodnoj knjižnici Virje u dva termina, a gosti susreta bili su polaznici srednje i starije odgojne skupine Dječjeg vrtića Zrno Virje sa svojim odgajateljicama i polaznici Dječjeg foruma Društva Naša djeca Virje i kreativne skupine Iskrice s voditeljicama.

Branimir Dolenec s malim gostima razgovarao je o Koprivku, njegovoj prijateljici Dunji i njihovim doživljajima u Koprivnici i Hrvatskoj, a Dubravka Volenec ispričala im je priču o vrapčiću Prhku i naučila ih, između ostaloga, kako brinuti o ozlijeđenoj ptici i čime hraniti ptice zimi.

Druženje s Koprivkom podsjetilo nas je zašto volimo slikovnice koje su nezaobilazni dio našeg odrastanja.

objavio: Administrator   datum: 4. 4. 2014.

« Kolovoz 2017 »