Dan Škole 2014.

Mjesec ožujak svake školske godine prožet je raznim aktivnostima za učenike, nastavnike, ali i ostale zaposlenike naše škole. Značajan je po tome što, već tadicionalno, u tom mjesecu obilježavamo Dan škole - Šignjarov rođendan, i to Danom otvorenih učionica te školskom priredbom sa svečanom sjednicom Učiteljskoga vijeća, proširenom našim umirovljenicima i gostima.

Ove godine Dan otvorenih učionica upriličili smo u petak 14. ožujka, a školsku priredbu sa svečanom sjednicom u četvrtak 20. ožujka. Tema ovih naših slavljeničih dana, Dana otvorenih učionica, a i školske priredbe, bila je Šuma (20. ožujka - Svjetski dan zaštite šuma).

Ovdje pročitajte čestitku od Kulturnog centra sv. Martin – Hrvatska

Školsku priredbu s mnogo truda i ljubavi pripremili su naši učitelji i učenici. Na samom početku prisutnima se obratila ravnateljica Škole Marica Cik Adaković, prof. pozdravivši sve prisutne i poželjevši im dobrodošlicu. Posebno je pozdravila naše drage nove i stare goste: ravnatelja OŠ "Ivan Benković" iz Dugog Sela koji su kao i mi pod zaštitom svetoga Martina, Branka Goleša sa suradnicima , dožupana Ivana Pala, načelnika Mirka Peroka, bivšega ravnatelja mr. sc. Dražena Podravca, Elizabetu Repić Perković, predstavnicu Ureda državne uprave u Koprivnici, Željka Horvata, tajnika  Sportskog društva Podravec, Tihomira Klaučeka, ravnatelja Glazbene škole Fortunat Pintarić, ININE direktore Mirka Lukića i Vladu Tišljara, kao i sve druge drage nam goste. Također je pozdravila naše umirovljenike te se zahvalila svim učiteljima i ostalim zaposlenicima Škole. Prisutnima se također obratio i dožupan Ivan Pal,prof. pohvalivši našu školu kao primjer veselja, zajedništva, truda i marljivosti te nas pozvao da sutra nosimo raznobojne čarape u znak podrške i obilježavanja Svjetskog dana Downovog sindroma.

U bogatom programu svoj trud i talent pokazali su mnogi mali recitatori- učenici nižih razreda, voditeljice Ivanke Seleš te veliki recitatori- učenici Medijske grupe, voditeljice Katarine Franjo. Učenica Sara Ciganović ispričala nam je priču o virovskim bakama koje naši učenici nižih i viših razreda posjećuju , a sve u sklopu Royalove zaklade i projekta Što mogu učiniti za tebe. Gost učenik Luka Svaguš iz OŠ Dugo Selo ispričao nam je zabavan i zanimljiv monolog kojim se plasirao na državnu smotru LiDraNo. Posebno veselje u dvoranu unijela je Plesna skupina 2. a razreda, voditeljice Sanjice Kovač, a već tradicionalno izvrsni bili su naši tamburaši i pjevački zbor, voditelja Darka Gabaja. Knjižničari Škole, voditeljice Đurđice Krčmar Zalar, predstavili su Mali Virovec, školski list koji predstavljamo svake godine uoči Dana škole. I ove godine pedagoginja Mira Sulimanec darivala je učenike prigodnim darovima za rad u izvannastavnim aktivnostima. Ove godine nagrađene su bile osmašice – Sara Ciganović i Tea Babec. Pedagoginja je također pohvalila i mlade košarkaše i košarkašice koji su ove godine postigli odlične razultate u košarkaškim natjecanjima.

Nakon priredbe održana je svečana sjednica Učiteljskoga vijeća, a potom je uslijedilo druženje i blagovanje u slavljeničkom raspoloženju.

objavio: Administrator   datum: 20. 3. 2014.

« Ožujak 2024 »