Međunarodni dan osoba s invaliditetom

3. prosinca širom svijeta obilježava se Međunarodni dan osoba s invaliditetom.

U  1. b razred pozvali smo tatu našega učenika Ivana. Gospodin Aleksandar Bortulić ispričao nam je o svojoj invalidnosti. Objasnio nam je da je osnovni cilj obilježavanja tog dana poboljšanje kvalitete života osoba s invaliditetom, ublažavanje posljedica socijalne isključenosti, kao i senzibiliziranje javnosti na prisutnost osoba s invaliditetom u zajednici i probleme s kojima se svakodnevno susreću.

Više od milijardu ljudi u svijetu ima neki oblik invaliditeta. U našoj domovini Hrvatskoj, prema podatcima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, živi više od pola milijuna osoba s invaliditetom.

Poruka koju nam je tata Aleksandar ostavio je da su osobe s invaliditetom ravnopravni pripadnici zajednice te da ih se kao takve treba promatrati.

Mi smo tu da takvim ljudima pružimo pomoć kad im zatreba te omogućimo da im svakodnevni život bude ljepši i sretniji.

Učenici 1. b i učiteljica Željka Ivorek

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 7. 12. 2017.