Obilježen Dan kruha

U petak 13. listopada u Glazbenoj dvorani naše škole svečano je, svakojakim krušnim poslasticama i bogato ukrašenim stolovima, obilježen Dan kruha. I ovoga puta majke i bake naših učenika pokazale su sav svoj trud i kreativnost u izradi peciva i kolača. Svečanost obilježavanja Dana kruha na prekrasno uređenoj pozornici, koju je za tu prigodu uredila naša vjeroučiteljica Elizabeta Levačić Lukanec, prvo su sa svojim učiteljicama upriličili učenici nižih razreda, a potom i učenici viših razreda. U svečanost nižih razreda uveli su nas maleni recitatori, učiteljice Ivanke Seleš i vjeroučiteljice Elizabete Levačić Lukanec, krasnosloveći prigodne pjesme o kruhu. Svečanost obilježavanja Dana kruha u višim razredima scenskim nastupom otvorili su članovi Medijske grupe, voditeljice Katarine Franjo, i članica Vjeronaučne grupe, voditelja Zlatka Bočkaja. Također, u obje svečanosti, članica Dječjeg foruma Društva Naša djeca Virje upoznala je prisutne s brojnim aktivnostima koje su se odvijale tijekom ovogodišnjeg Dječjeg tjedna. Obilježavanjem Dana kruha ujedno je i završio Dječji tjedan. Učiteljima i učenicima obratio se i potpredsjednik DND-a Virje Josip Adaković.  Naime, Društvo Naša djeca Virje i ove je godine akcijom Jabuka na dar darovalo jabukama sve učenike naše škole i polaznike Dječjeg vrtića Zrno. Učenicima se obratila i ravnateljica škole Marica Cik Adaković koja je svima zahvalila na trudu oko pripreme krušnih proizvoda te pozdravila sve prisutne učenike, učitelje i goste, a posebno se zahvalila DND-u Virje na dugogodišnjoj lijepoj suradnji. Nakon svečanog blagoslova kruha vlč. Ivice Bačanija, učenici su se sa svojim razrednicima uputili u učionice blagovati sve te slasne krušne poslastice.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 13. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »