Naša škola uspješno prijavljena u projekt ProMikro

U skladu s ciljem Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije Proširiti i unaprijediti primjenu informacijske i komunikacijske tehnologije u učenju i obrazovanju, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja pokrenula je projekt ProMikro kojem se uspješno prijavila i naša škola. Cilj ovog projekta je uvođenje algoritamskog načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala.

Glavna aktivnost projekta bit će edukacija učitelja različitih struka o načinima uporabe mikroračunala u nastavi svih predmeta uz posebni naglasak na razvoj digitalne pismenosti i kreativnosti u djece. U drugoj fazi projekta planira se opremanje svih učenika 6. razreda osnovnih škola mikroračunalima te obrazovnim sadržajima za uporabu. Mikroračunala će biti u vlasništvu škola, a škola će ih posuđivati učenicima na razdoblje od godinu dana, odnosno tijekom pohađanja 6. razreda. Svim školama omogućit će se edukacija učitelja, a škole će samostalno odlučivati o načinima uporabe mikroračunala u nastavnome procesu. Edukacije učitelja prijavljenih škola održat će se početkom listopada na različitim lokacijama, a za sudjelovannje nije potrebno predznanje o programiranju mikroračunala. Uz edukaciju svim učiteljima osiguravaju se micro:bit računala na trajno korištenje.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 12. 9. 2017.