Prvašići u školskim klupama

Posebno svečano i uzbudljivo bilo je danas našim prvašićima koji su uz zvuke Lijepe naše prvi puta sjeli u školske klupe. U školu su došli u pratnji svojih roditelja  gdje ih je u 11 sati u Glazbenoj dvorani dočekala ravnateljica s njihovim učiteljicama te općinski načelnik.

Na samom početku svečanog prijema učenici prvašići pogledali su kratak scenski prikaz učenika trećih razreda koje je pripremila učiteljica pripravnica Veronika Seleš. Nakon toga srdačno ih je pozdravila ravnateljica Marica Cik Adaković zaželjevši im veliku dobrodošlicu u školu. Razveselila ih je informacijom da će uz bilježnice na dar dobiti i nove pernice, dar Općine Virje te sigurnosne krijesnice, dar Županijskih cesta i prenijela im pozdrave i dobrodošlicu našega župana Darka Korena.  Ravnateljica je zahvalila načelniku i svim djelatnicima Općine Virje na pomoći i uređenju nekoliko razreda (obnova parkete, krečenje nekoliko učionica, hodnika u sportskoj dvorani), a  učenicima je predstavila i njihove iskusne i vrijedne učiteljice – Kseniju Vinković i Željku Ivorek koje su ih na kraju programa prozvale i povele u  razrede. Ovom velikom danu prvašića pridružio se i načelnik Općine Mirko Perok koji je našim prvašićima zaželio mnogo uspjeha na početku školovanja, izrazivši zadovoljstvo što nam broj prvašića ne opada već naprotiv nove obitelji zasnivaju svoj život u Virju!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 4. 9. 2017.