Početak nove školske godine

Nakon podužeg ljetnog odmora ponovno se oglasilo školsko zvono i najavilo novi početak školske godine. 4. rujan s nestrpljenjem su dočekali mnogi školarci koji su se zaželjeli svojih prijatelja, učitelja, ali i novih školskih obveza.

U ovaj ponedjeljak, točno u 8 sati, učenici viših razreda naše škole okupili su se u Glazbenoj dvorani gdje ih je s učiteljima i razrednicima dočekala ravnateljica Marica Cik Adaković i obratila im se uvodnim govorom. Učenicima je zaželjela dobrodošlicu i uspješnu novu školsku godinu, ali im rekla i neke važne informacije vezane uz početak godine. Tako su učenici mogli saznati da su tijekom ljeta u nekim učionicama obnovljeni parketi, u nekim oličeni zidovi, a i sportska dvorana je imala djelomičnu obnovu. Zamolila ih je da poštuju Kućni red škole i redovito nose papuče te čuvaju školsku imovinu. Najavila je kako će uskoro škola postati još ljepša jer će započeti dugo planirana energetska obnova. Istaknula je kako je posebno sretna što se u našu školu upisalo čak sedam novih učenika te im zaželjela dobrodošlicu. S veseljem je učenike obavijestila da ih u razredima čekaju bilježnice (dar Općine Virje). Učenicima petih razreda predstavila je njihove nove razrednice, učiteljicu matematike Vanju Rupčić i učiteljicu prirode i biologije Željku Kišić. Riječima dobrodošlice  ravnateljici se pridružila i pedagogica Mira Sulimanec, također zaželjevši učenicima sve najbolje u novoj školskoj godini.

Nakon uvodnog ravnateljičinog pozdrava i govora učenici viših razreda krenuli su na satove razrednika sa svojim razrednicima, a petaši su ostali upoznati svoje nove razrednice.

Učenici nižih razreda pozdravnom ravnateljičinom govoru pribivali su u 9 sati. I njih je ravnateljica srdačno pozdravila, zaželjela im dobrodošlicu te rekla najvažnije informacije za početak školske godine. Kao novost istaknula je kako je Ured državne uprave prihvatiio prijedlog škole te su sada bivši treći razredi podijeljeni u tri četvrta. Nova učiteljica 4. c razreda je učiteljica Marija Šimunić. Obavijestila ih je kako škola i dalje sudjeluje u projektu Shema školskog voća te projektu svježeg mlijeka tako da će učenici, kao i do sada, zdravo i kuhano moći jesti u školskoj kuhinji koja od srijede počinje s radom. Nakon uvodnih informacija, učenici su se uputili u svoje razrede sa svojim učiteljicama.

Svim našim školarcima želimo veseli početak nove školske godine!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 4. 9. 2017.