Održan Sudetin kazališni vikend

Glumišna družina Virje organizirala je ovaj vikend Sudetin kazališni vikend povodom devedesete obljetnice smrti Đure Sudete, virovskog učitelja i hrvatskog pjesnika. Vikend je započeo u subotu 29. travnja 2017. Susretom dramskih školskih družina. U programu su sudjelovale Dramska grupa Osnovne škole Visoko s predstavom Stena (voditelj družine profesor Tibor Martan), Mala dramska scena Kulturne udruge Tomislav Franjić iz Kalinovca s predstavom Pecka i Žara (voditeljica družine učiteljica Vlasta Golub),  Mala dramska družina OŠ Molve s predstavom Igrajmo se mora (voditeljica družine učiteljica Dubravka Jaković), Dramska skupina OŠ Prof. Blaž Mađer iz Novigrada Podravskog s predstavom Švejkologija (voditelj skupine učitelj Petar Picer, učenici su došli u pratnji ravnateljice Lidije Peroš i učiteljice Marine Šapina)  te Medijska grupa OŠ prof. Franje Viktora Šignjara, Virje s igrokazom Lisičja knjigovježba (voditeljica grupe učiteljica Katarina Franjo)  i Plesna skupina OŠ prof. Franje Viktora Šignjara, Virje (voditeljica učiteljica Željka Kišić). Gošća Susreta bila je Marina Bažulić, glumica lutkarica i klaun doktor koja je za sve sudionike Susreta održala radionicu smijeha, a program su vodili glumci amateri Danijela Sunara-Jozek i Mladen Ciganović. Sudetin kazališni vikend nastavljen je, i u nedjelju 30. travnja 2017., premijernom izvedbom predstave Morizam koju je prema djelu Đure Sudete dramatizirala Đurđica Krčmar Zalar, a režirala Katarina Franjo.  Tom prilikom publici je prikazan i film Đuro Sudeta, pjesnik krajolika i duše koji je snimljen 2007. u suradnji Glumišne družine Virje i Osnovne škole prof. Franje Viktora Šignjara. Također  Družina je izdala  i prigodnu brošuru povodom devedesete obljetnice Sudetine smrti kako bi još jednom ukazala na važnost i veličinu velikog hrvatskog pjesnika i virovskog učitelja, a u brošuru o Đuri Sudeti pisala je i naša ravnateljica Marica Cik Adaković, prof.

objavio: Katarina Franjo   datum: 2. 5. 2017.