Dvodnevni posjet osmih razreda Vukovaru

Za vrijeme proljetnih praznika, 18. i 19. travnja, naši učenici osmih razreda sa svojim razrednicima (Nikolom Cikom, Željkom Kišić i Ksenijom Janković Vusić) posjetili su Vukovar u okviru projekta Posjet osmih razreda Vukovaru. Projekt je to u kojem učenici osmaši uče o vrijednostima Domovinskog rata i značaju Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske. Nakon upoznavanja teorijskog dijela, učenici su posjetili memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara - Trpinjsku cestu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Ovčaru, Vodotoranj te vukovarsku bolnicu. Ondje su slušajući predavanja vodiča, naučili o događajima koji su se na tim mjestima dogodili ratne 1991. godine. Uz memorijalnu povijest vezanu uz Domovinski rat, učenici su učili i o povijesnoj i kulturnoj baštini grada Vukovara. Tako su posjetili Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar. Dvodnevni posjet završio je Školom mira, predavanjem na kojem su učenici učili o važnosti tolerancije, nenasilja i mira te kvizom znanja. U ova dva dana učenici su boravili u hostelu Dubrovnik koji se nalazi u sklopu Memorijalnog centra Domovinskog rata. Učeći o Domovinskom ratu i Vukovaru na stvarnim lokacijama, učenici su mogli još bolje naučiti i doživjeti spoznaje koje su učili u školi na satovima povijesti. Ujedno, ne samo da su učili, već su se i družili, zabavljali i sklapali nova prijateljstva, a kući se vratili puni pozitivnih dojmova.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 21. 4. 2017.