Mala liga protiv raka obilježila 15. veljače

Svake godine, tiho i nekako u sjeni Valentinova, obilježava se 15. veljače - Nacionalni dan djeteta oboljelog od maligne bolesti.

Nažalost, u  Hrvatskoj godišnje od malignih bolesti oboli oko 150 djece, najčešće od leukemije, limfoma i tumora mozga. Nacionalni dan djeteta oboljelog od maligne bolesti, 15. veljače, u Hrvatskoj se obilježava od 2006. godine.

Liga protiv raka Koprivničko – križevačke županije jedinstvena je u Hrvatskoj upravo zbog postojanja Male lige koja svojim aktivnostima ponajprije pomaže svojim malim bolesnim prijateljima i želi biti uz njih.

Izradom plakata podrške u OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, uz ovogodišnji Nacionalni dan djeteta oboljelog od malignih bolesti, Mala liga podsjeća odrasle kako smo svi pozvani pomagati i pružiti nadu.

Djeca ne žele biti bolesna. Bez pomoći odraslih nemaju šanse.

No, umjesto konkretne i stvarne pomoći oboljeloj djeci i njihovim roditeljima, nažalost svjedočimo međusobnim svađama, optužbama i prozivanjima.

A, vrijeme prolazi… Vrijeme kojeg oboljela djeca imaju sve manje!

I onda, kada nam se učini kako je naša svakodnevnica beznadna, siva i tmurna, raznježi nas Valentinovo, tračak vedrine podari nam Ivica Kostelić olimpijskom medaljom, jednomjesečna beba spasi tri života…

Stoga, svakog Valentinova, svi smo pozvani za dan poslije, 15. veljače, ostaviti mrvicu ljubavi, dobrote i nade za djecu oboljelu od malignih bolesti.

objavio: Administrator   datum: 17. 2. 2014.

« Ožujak 2017 »