Posjet Forumaša Dječjem vrtiću "Zrno" povodom Dana otvorenih učionica

U četvrtak 16. ožujka 2017. održan je već tradicionalni Dan otvorenih učionica Osnovne škole prof. Franje Viktora Šignjara. Kao i posljednjih 5 godina, članice Dječjeg foruma Društva Naša djeca Virje sa svojom su voditeljicom učiteljicom Natašom Sušanj gostovale u Dječjem vrtiću Zrno. Ovogodišnja tema Dana otvorenih učionica bila je Odrastanje snagom običaja. Kratkom prezentacijom Čuvajući prošlost, utječemo na budućnost voditeljica Dječjeg foruma učiteljica Nataša djeci je prikazala starinsku virovsku nošnju, neke igre kojima su se djeca zabavljala u prošlosti te im predstavila izgled nekih građevina u Virju prije punih 100 godina. Nakon prezentacije i razgovora s vrtićancima učiteljica Nataša prikazala je i tradicionalnu starinsku žensku virovsku nošnju na lutki koju je za ovu prigodu specijalno izradila baka naše Forumašice Ane Drljanovčan iz Miholjanca. U vrtiću su povodom Dana otvorenih učionica gostovali i djed Mirko Cik te pradjed Stjepan Carek koji su okupljenim vrtićancima ispričali doživljaje iz svoje mladosti, što su jeli, kako su provodili slobodno vrijeme te kakva je bila škola u njihovo vrijeme. Na samom kraju druženja vrtićanci, Forumašice i gosti posladili su se starinskim bombonima od prženog šećera.

Više fotografija pogledajte pod oopširnije.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 19. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »