Dan škole 2017.

U  18 sati povodom Dana škole održana je školska priredba. Na lijepoj pozornici, uređenoj u  tradicionalnom duhu, naši učenici upriličili su nazočnima zanimljiv program. Za uređenje pozornice zaslužni su naš učitelj likovnog Josip Kovačić i gospođa Đurđica Hapavel.

U program su nas uveli maleni folkloraši iz HPD- a Ferdo Rusan, a potom nam je članica Geografske grupe, voditelja Ivana Franje, predstavila njihovu malu geološku zbirku. Publici se obratila i gospođa Marija Horvat s Hrvatskog geološkog instituta koja je našoj školi darovala geološku kartu. U programu su potom nastupili i mali knjižničari koji su predstavili novi broj školskog lista Mali Virovec. Također, zabavnim monologom predstavila nam se učenica iz OŠ Ivana Benkovića iz Dugog Sela, a glazbenom točkom naši učenici, polaznici Umjetničke škole Fortunat Pintarić. I ove godine posebno su nas razveselili Mali recitatori 2. a razreda, voditeljica Ivanke i Veronike Seleš. Cijeli program bio je prožet pjesmom i svirkom Pjevačkog zbora i Tamburaškog orkestra, voditelja Darka Gabaja.

Kao i svake godine, i ove godine na Dan škole nagrađuju se učenici koji su se posebno dokazali u radu u izvannastavnim aktivnostima. Ove godine to su učenici osmog razreda: Neven Lukić iz 8. a, Lovro Grivić iz 8. b i Erin Cikoš-Ivašković iz 8. c. Nagrade su im uručile pedagoginja Mira Sulimanec i ravnateljica Marica Cik Adaković.

Prigodnim govorom svim uzvanicima obratila se i ravnateljica škole, posebno pozdravivši našega gosta, dožupana Ivana Pala koji je ove godine dobitnik Zlatne školske jabuke. Osim ravnateljice, prisutnima se riječima zahvale obratio i dožupan Ivan Pal, kao i načelnik Općine Virje Mirko Perok. Svečani program završio je plesnom točkom Plesne skupine, voditeljice Željke Kišić.

Nakon priredbe, u predvorju škole održana je svečana sjednica Učiteljskoga vijeća proširena umirovljenicima i gostima, a poslije nje uslijedilo je druženje i blagovanje u slavljeničkom raspoloženju.

Više slika pod opširnije!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 16. 3. 2017.

« Svibanj 2017 »