Dan otvorenih učionica 2017.

Uoči Dana škole svake godine u našoj školi održava se već tradicionalan Dan otvorenih učionica. Ove godine upriličili smo ga 16. ožujka u prijepodnevnim školskim satima. Tema ovogodišnjih radionica bila je Odrastanje snagom običaja te su sve radionice bile osmišljenje u duhu običaja, tradicije i njegovanja kulturne baštine…  Prije samih radionica u Glazbenoj dvorani, naša gošća etnologinja, profesorica Vesna Peršić Kovač održala je zanimljivo i poučno predavanje Narodna nošnja Virja. Ovim predavanjem mogli smo saznati mnoge zanimljivosti o odijevanju naših starih Virovaca. U prezentiranju, profesorici Peršić Kovač, pomogla je i gospođa Ana Čimin koja se posebno za ovu prigodu obukla u narodnu nošnju te nam opisale sve njene dijelove. Pozornicu u Glazbenoj dvorani krasile su i dvije lutke obučene u virovsku narodnu nošnju, a njih je, na naše zadovoljstvo, postavila gospođa Đurđica Hapavel. Nakon predavanja učenici su prionuli poslu u okviru svojih radionica koje su i ove godine bile kreativne i zabavne, a naravno i poučne.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 16. 3. 2017.