Područne škole u Nacionalnoj kampanji I JA ŽELIM ČITATI!

U sklopu Nacionalne kampanje I JA ŽELIM ČITATI!  veljača i početak ožujka bili su nam u znaku projekta  Čitamo, gledamo, učimo zajedno – učenici i roditelji, osmišljenim za Područne škole Hampovica, Šemovci i Miholjanec.

Malo drugačiji  nastavni dan za učenike i malo drugačiji roditeljski sastanak za roditelje učinili su nas sve bogatijima za jedno predivno iskustvo. Na samom početku knjižničarka je upoznala roditelje i učenike s Kampanjom I JA ŽELIM ČITATI!

kao osnovnom idejom susreta, zatim su svi zajedno sudjelovali u dramsko-scenskoj igri Lisičja knjigovježba koju su pripremile učenice Iva Plemenčić, Lorena Potnar i Marija Štimec sa svojom učiteljicom Katarinom Franjo, prof. Nakon igrokaza roditelji su se odvojili te imali zasebnu radionicu s logopedicom Ivanom Radić na temu teškoća u čitanju i učenju.

Učenici su s knjižničarkom i pedagogicom nastavili raditi na analizi priče koju su odgledali nakon čega je svako dijete nešto pročitalo našem Foxiju.

Na samom kraju lijepog druženja nije bilo teško prihvatiti zadatak za domaću zadaću 20 minuta u danu za mamu, tatu, mene i čitanje!

Radujemo se nekim novim susretima u Podrušnim školama!

Foxie zahvaljuje marljivim učenicima na svemu što su mu pročitali, a pedagogica, logopedica i knjižničarka zahvaljuju učiteljicama i roditeljima na odazivu i podršci djeci u čitanju i učenju, te Kampanji I JA ŽELIM ČITATI!

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 10. 3. 2017.