Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika

U srijedu 1. ožujka 2017. naša škola je prvi puta bila domaćin Županijskog natjecanja iz njemačkog jezika. Natjecalo se 26 učenika u 6 kategorija iz županijskih osnovnih i srednjih škola koji su došli u pratnji svojih 15 mentora.

Program je započeo nastupom Plesne skupine naše škole te scenskim prikazom Lisičja posla Medijske grupe. Nakon početnog programa sve nazočne pozdravila je ravnateljica Marica Cik Adaković zaželjevši im dobrodošlicu i puno uspjeha.

Učenici su pokazali zavidna znanja u razumijevanju slušanjem, razumijevanju čitanjem i poznavanju jezičnih zakonitosti.

U kategoriji 8. razreda osnovnih škola kojima je njemački 1. strani jezik prvo mjesto zauzela je Dorotea Denžić iz OŠ Sokolovac.

Katarina Krstanović iz OŠ Braća Radić iz Koprivnice, koja je boravila u zemlji njemačkog govornog područja, zauzela je prvo mjesto u kategoriji 8. razreda  osnovnih škola.

U kategoriji 8. razreda osnovnih škola kojima je njemački jezik izborni predmet prvo mjesto je zauzeo Karlo Punčikar iz OŠ Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice, drugo mjesto Filip Bali iz OŠ Đuro Ester iz Koprivnice te treće mjesto Ivana Kolarić iz OŠ Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice.

Učenici srednjih škola 2. razreda postigli su sljedeće rezultate: Sara Rončević iz Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca osvojila je prvo mjesto, drugo mjesto je zauzeo Tin Šešok iz Srednje škole Koprivnica i treće mjesto Lorena Međimurec iz Gimnazije Fran Galović iz Koprivnice.

Učenici 3. razreda srednjih škola postigli su sljedeće rezultate: Svetlana Savić iz Srednje škole Koprivnica osvojila je prvo mjesto, drugo mjesto je zauzeo Bruno Mađerić iz Gimnazije Fran Galović iz Koprivnice i treće mjesto je zauzela Lucija Mušlek iz Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga iz Križevaca.

Učenik Srednje škole Koprivnica Blaško Nogić osvojio je prvo mjesto u kategoriji za učenike koji su boravili u zemlji njemačkog govornog područja.

Čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima te im želimo plasman na državno natjecanje.